| Эксклюзив |
Просмотров: 89723
3 Плохо0

От редакции. Когда мы получили этот материал, долго раздумывали, стоит ли его публиковать. Принципиальной позицией "Анти-оранжа" всегда было полное отсутствие контактов со сторонниками майданов. С другой стороны, понимание нашими политическими оппонентами, кого они привели к власти, способствует излечению страны от майданного психоза. Потому все-таки решили предложить читателям материал врача высшей категории, психиатра по специальности, по понятным причинам попросившего не публиковать его настоящие ФИО, который бьет тревогу, что во главе исполнительной власти страны стоит психически ненормальный человек. Орфография и пунктуация автора сохранены.

Що ховається за дивацтвами у поведінці прем'єра Яценюка?

Стан психічного здоров'я глави Кабміну Арсенія Яценюка останнім часом викликає серйозні побоювання, у тому числі у його найближчого оточення. Це вимагає відповідної реакції від громадянського суспільства України.


Протягом останніх місяців дивацтва у поведінці глави Кабміну видно неозброєним оком, причому виявляються вони, як у змісті його заяв, так і у фізичному стані прем'єра. Яценюк під час своїх публічних виступів виглядає то відчуженим, то перебуває у стані збудження, або навіть ейфорії. Причому, зміни бувають дуже швидкими, відверта пригніченість змінюється настільки ж явним збудженням. Всі ці порушення відбулися буквально за кілька місяців перебування на посаді прем'єра. Досі народний поголос приписував такі зміни майстерної роботи політтехнологів, іміджмейкерів і психологів, які і справді консультують главу Кабміну. Але все виявилося не так однозначно.

Перевтома або розлад психіки?

На умовах анонімності давній соратник Арсенія Яценюка, який з кінця 90-х входить у його найближче оточення, умовно назвемо його Віталій, поділився з нашим кореспондентом своїми побоюваннями. На його думку, протягом останнього часу Яценюк страждає психічним розладом. Розлад цей розвивався досить повільно, і був майже непомітним для оточуючих. Але все змінилося у ході Євромайдана та перебування на посту прем'єра.

Захворювання прогресує буквально на очах, з кожним днем його стан викликає все більше побоювань. Останній дзвоник пролунав напередодні Нового року прямо під час наради прем'єра з керівництвом фракції «Народний фронт» у Верховній Раді. За словами Віталія, з самого початку було видно, що прем'єр не в собі, але все списали це на перевтому і напружену ситуацію у країні. Так, прем'єр почав свій виступ з пропозиції організувати вирощування конопель на полях України і зробити це пріоритетним сільськогосподарським проектом. За його словами, Яценюк заявив, що конопляне виробництво в останні десятиліття у світі було знищено під приводом боротьби з наркоторгівлею, і тепер Україна може стати монополістом у сфері вирощування конопель. Попутно він запропонував легалізувати в Україні легкі наркотики і відкрити кофешопи, як це зроблено у Голландії, щоб поправити бюджет. Привівши, таким чином, соратників у стан легкого шоку, глава Кабміну став нести зовсім вже незв'язні речі у режимі потоку свідомості. В одному реченні він встиг згадати снайперів, 100 тисяч російських військ і розмову з якимсь Сьомою. Скінчилося все тим, що прем'єр впав у ступор, а потім став завалюватися на підлогу. Соратники, зрозуміло, підтримали главу Кабміну, не давши йому впасти, і відразу ж викликали медичну бригаду, яка відвезла Яценюка у клініку. Втім, вже наступного дня той повернувся до тями і з'явився на робочому місці, і навіть вніс до Верховної Ради проект бюджету. Але учасникам цієї нещасливої наради стало ясно, що прем'єр потребує термінового і ймовірно тривалого лікування. Наскільки він взагалі працездатний і готовий виконувати обов'язки глави Кабінету міністрів, наш співрозмовник не зміг пояснити.

Він припустив, що причиною розвитку хвороби стала участь Яценюка у подіях Євромайдана і подальше знаходження на чолі Кабміну. За його словами, Яценюк завжди був типовим «ботаніком-відмінником», це «виходець з інтелігентної єврейської родини», і звичайно, Євромайдан, АТО та економічна криза обернулися для нього найтяжчими психічними перевантаженнями.

Те ж саме заявили представники одного з провідних психіатричних закладів Києва. За їх словами, Яценюк вже кілька місяців користується послугами особистого психіатра, як мінімум два рази звертався за медичною допомогою і знаходився у стаціонарі близько двох днів. Також стверджують, що за останні півроку Яценюк під час своїх закордонних вояжів неодноразово відвідував швейцарську психіатричну клініку, де проводив до трьох днів. Один з провідних представників вітчизняної психіатрії (також побажав залишитися неназваним) заявив, що у Яценюка спостерігається яскраво виражений маніакально-депресивний психоз, який характеризується швидкою зміною симптомів манії та депресії, або поєднанням симптомів депресії і манії одночасно. Наприклад, у хворого можуть поєднуватися туга і напруженість, занепокоєння і ейфорія з загальмованістю. Крім того, у більшості випадків маніакально-депресивний психоз поєднується з іншими розладами, наприклад, підвищеною тривожністю. У випадку з Яценюком це захворювання, на думку експерта, накладається на регулярне вживання «сильнодіючих психоактивних засобів, можливо, амфетамінів». Фахівець також повідав, що раніше політик неодноразово консультувався у психіатрів у кількох вітчизняних клініках. Втім, сліди його історії хвороби втрачаються. Джерела у системі охорони здоров'я, з якими ми зв'язалися, повідомили, що після призначення Яценюка на посаду прем'єра всі його медичні картки були вилучені і по всій видимості знищені.

Саєнтологія: віровчення або психічне захворювання?

Втім, психіатри висловлюють і іншу версію. Причиною психічного розладу могло стати тривале перебування Яценюка у рядах Церкви саєнтології, до якої він приєднався ще у 1998 р. У принципі, сам факт приналежності українського прем'єра до саєнтологів вже давно став секретом полішинеля. Це неодноразово використовувалося політичними противниками Яценюка, а після його призначення главою Кабміну і московською пропагандою, але це ніякої шкоди його іміджу не завдало. Очевидно, що сама по собі приналежність до саєнтології нічого компрометуючого не несе. Так, багато голлівудських зірок, такі як Джон Траволта, Прісцилла Преслі, Кетрін Белл, Том Круз, не приховують, що є саєнтологами. До того ж, Україна відома багатовіковою конфесійною різноманітністю і справді унікальною віротерпимістю. Досить згадати, що той же Олександр Турчинов відкрито посідає у рядах української філії Бостонської Церкви Христа і раніше навіть був там одним з провідних проповідників. І нічого, це не завадило йому досить успішно виконувати обов'язки президента України, а нещодавно зайняти стратегічно значущий пост секретаря РНБО.

У той же час українські та західні психіатри стверджують, що перебування у Церкві Саєнтології досить часто супроводжується психічними розладами. Причиною тому є специфіка взаємовідносин всередині цієї церкви та її обрядів, зокрема, обряд одитингу, під яким розуміється регулярна сповідь перед наставником з повним вивертанням всієї психіки навиворіт. По суті, одитинг - це суміш церковної сповіді та бесіди з психоаналітиком, де активно використовуються методи нейро-лінгвістичного програмування. У результаті систематичних застосувань цього обряду адепти потрапляють у повну психологічну залежність від своїх наставників, а також це веде до розвитку різних фобій, психозів і недовіри до оточуючих за межами церкви. Так, представники державної психіатричної системи стверджують, що діяльність саєнтологічної церкви веде до збитку для фізичного і психічного стану людини. Зокрема, це проявляється у формі «індукованих маячних і бредоподібних розладів, патологічних надцінних ідей, а також психічного і фізичного виснаження». Ці відхилення супроводжуються «грубою сімейною та соціальною дезадаптацією людини, що ставить поза рамками сім'ї, суспільства і держави».

Потрібна ізоляція

Насправді, ситуація дуже серйозна. Представники громадянського суспільства України не мають права далі мовчати і робити вигляд, що нічого не відбувається. Необхідно заявити, що у критичний для нашої країни момент на чолі уряду не може перебувати психічно хвора людина. Сьогодні наша країна перебуває у стані війни і найгострішої внутрішньополітичної та економічної кризи. У цих умовах ми не можемо дозволити собі прем'єра з відвертими психічними відхиленнями. Не можна виключати і того, що сьогоднішня ситуація з ураженнями у зоні АТО пов'язана з відсутністю адекватного управління. Також можливо, що саме психічний стан і заважає нашому прем'єру домагатися успіху на переговорах щодо виділення для України грошових траншів.

Так, Арсеній Петрович зіграв важливу роль, можна навіть сказати, одну з вирішальних ролей у ході Революції Гідності. Так, Арсеній Петрович є переконаним патріотом України і кваліфікованим фахівцем у сфері економіки та управління. Так, він гідний поваги як герой української нації. Але, на жаль, психіка виявилася підірвана, і це стає все більш явним з кожним днем.

Арсеній Яценюк зіграв свою роль і у Революції Переваги і становленні молодої демократичної влади і у ході порятунку української економіки. Сьогодні йому необхідно грунтовно підлікуватися. Навіщо і далі мучити нездорову людину? Для цього підійде Баден-Баден, Карлові Вари або ще який-небудь комфортабельний європейський курорт, який відповідає високому рівню пацієнта, де він може пройти повноцінний курс психологічної реабілітації. Це необхідно зробити і заради самого Яценюка, щоб зберегти для України настільки кваліфікованого фахівця і неординарного політика. Тому відправити його на лікування необхідно у найкоротші терміни, поки захворювання не стало патологічним і не прийняло незворотний характер. А на чолі Кабінету міністрів повина встати адекватна людина. Можливо, з того ж «Народного фронту», який переміг на виборах. Там є цілком адекватні й кваліфіковані члени.

Так чи інакше, питання здоров'я глави Кабміну і його дієздатності сьогодні повинно стати пріоритетним для всього громадянського суспільства країни. В умовах гострої кризи і збройного конфлікту це стає питанням національної безпеки.

Ганна Ахметова, лікар-психіатр

Комментарии   

+1 #1 Віталій 20.02.2015 11:38
А він потрібний нам?

Недостаточно прав для комментирования