| "Факт Ю." А.Дерепа |
Просмотров: 7328
1 Плохо0

Напередодні старту виборів Президента України нардеп Микола Томенко, який у фракції «нашистів» виконує функції дратівливого інформаційного цербера, оббріхує «чужих» та з піною біля рота захищає «наших», категорично попередив усіх майбутніх учасників президентських перегонів. Він застеріг їх проти порушення вимог п. 1 ч. 1 ст. 64 Закону «Про вибори Президента України», що забороняє брати участь у агітації за кандидатів «особам, які не є громадянами України». Він намагався поцілити у суперників Ющенка, на котрих, за його ж власними фантазіями, працюють якісь міфічні «московські політтехнологи».

При цьому Микола, як завжди, забув про «наших», тобто про «їхніх» московських політтехнологів, адже на Віктора Ющенка у якості чи не найголовнішого іміджмейкера працює такий собі Мєдвєдєв - колишній бурсак Гліба Павловського та Марата Гельмана у московському Фонді ефективної політики.

Правове невігластво та упередженість Миколи Томенка - речі загальновідомі, але в даному випадку мова про інше.

Не встигли охолонути мікрофони після гарячих промов Миколи, як його boss Ющенко організував рейвах на Співочому полі у Києві.

Це було справжнє показове шоу, скопійоване з так званих «праймеріз» у Сполучених Штатах Америки, - багато пива, горілки та наїдків, багато галасу та мало глузду.

Усім відомо, що, крім колишніх націонал-соціалістів під проводом «соратника» Ющенка Олега Тягнибока, не знайшлося партії, яка висунула б Ющенка кандидатом у президенти на партійному з'їзді.

От і довелося «надії нації» самовисуватися, тобто подавати до ЦВК заяву про те, що його ніхто не висунув, але він бажає висунути себе сам.

Щоб приховати фіаско «месії», на Співоче поле за чималі гроші, джерело походження котрих Ющенко тримає в таємниці, звезли на дорогих іноземних автомобілях та автобусах кілька тисяч людей, які мали б імітувати «масовку».

Керував усім О. Зінченко, колишній секретар ЦК «ленінського комсомолу України» який довго прислужував Віктору Медведчукові, а потім раптово перебіг до Ющенка, відчувши запах майбутніх «перспектив» гострою комсомольською нюхалкою. Цей «громадський діяч», неначе диригент, розмахував перед натовпом руками й гаряче запрошував натовп скандалувати: «Ющенко-Ющенко!», а хлопці з охорони «месії» прочісували «шеренги прихильників» та підштовхували занадто пасивних під ребра, ну що, мовляв, не хочете підтримати «надію нації»? А за що вам тоді платили?

Учасникам «акції» було виготовлено багато засобів масової агітації та пропаганди Ющенка - помаранчеві футболки з портретом «вождя» на тлі заіржавілої підкови, яскраві дорогі плакати, знамена, прапорці, фляжки, засоби радіозв'язку для координаторів заходу... Для участі в концерті на честь самовисуванця Ющенка було запрошено найдорожчих в Україні «поп-зірок», забезпечена дорога акустична апаратура. Сюди ж для участі у пропагандистському шоу агітувати за свого чоловіка на дорогому лімузині прибула дружина Ющенка, громадянка Сполучених Штатів Америки, що її «однодумці» Ющенка для конспірації звуть «Катериною Михайлівною».

Як з'ясувалося з оприлюднених передвиборчих документів «месії», ім'я дружини - Katherine Clare Chumachenko (Катрін Клер Чумаченко) або просто «Каthy». Принаймні так зазначено в її досьє державного службовця США в архіві Рейганівської бібліотеки Сполучених Штатів.

Перш ніж вийти до мікрофону «месія»-Ющенко отримав своєрідне благословення своєї «благовірної»: ветеран держслужби США, Каthy прилюдно наділила «надію української нації» солодким поцілунком в уста. І лише після цього під галас найнятої за гроші публіки Ющенко розпочав свою промову.

Поцілуватися ця парочка могла й удома, але політична технологія - перш за все. Дивно, що не вийшов на трибуну Микола Томенко і не попередив пані Катрін Клер про заборону участі в агітації за кандидата «особам, які не є громадянами України». Хоча це було б надзвичайно доречно.

Але Господь з нею, з агітацією. Якщо подобається «месії» розігрувати мелодрами на публіці, то нічого з цим не поробиш. Предмет цієї оповіді полягає в іншому.

Дружина В. А. Ющенка Катерина залишається такою ж повноправною громадянкою Сполучених Штатів Америки, якою вона була народжена сорок три роки тому. Повноправними громадянами цієї держави, відповідно до законів США, стануть (коли досягнуть повноліття) і діти кандидата в Президенти України Віктора Ющенка, народжені від повноправної громадянки США за межами України.

Ющенко теж, як чоловік повноправної громадянки США, згідно з тими ж законами Сполучених Штатів, може отримати громадянство США за лічені дні. Хоча він полюбляє видавати себе за патріота, в разі якихось «місцевих українських фіаско» для нього завжди відкриті двері за Атлантичний океан.

Тому громадянам, з легкої руки Ющенка названими «маленькими українцями», так важко повірити в те, що перед ними справжній патріот. Занадто настирливо він намагається переконати в цьому нас усіх. Настирливо, але не переконливо.

Ще більше сумнівів виникає, коли починаєш знайомитися з американським минулим дружини кандидата в Президенти України Віктора Ющенка американки Катрін Клер.

Пригадаймо, що Леонід Кучма (як нібито засвідчують записи майора Мельниченка) призначив Віктора Ющенка на посаду прем'єр-міністра під тиском США. Кучма був на сто відсотків переконаний, що Катрін Клер - «чітко співробітник ЦРУ» (з розшифровки записів Мельниченка), тому і не хотів мати прем'єра з такою дружиною. Як твердить шоумен Микола Вересень (наразі працює на Ющенка), Сполучені Штати Америки - «це справжній асфальтоукладач»: якщо їм потрібно, вони кого завгодно запресують.

На час призначення Ющенка прем'єром його позашлюбний роман з Катрін Клер набув цілком пристойного вигляду. Ющенко нарешті розірвав перший шлюб і, хоч з деяким запізненням, побрався з Kathy. Виникає цілком обґрунтований логічний ланцюжок: дружина_американка зі зв'язками у Сполучених Штатах + тиск США на Президента України Л. Кучму = Ющенко-прем'єр.

Проти цього активно заперечує сама Катрін Клер, але чим більше вона заперечувала, тим менше їй йняли віри. Вона роздала масу інтерв'ю, в кожному з котрих наполегливо наголошувала, що вона проста хатня господиня, що головна її турбота - діти, що «Ющенко - цілком самодостатній» і таке інше. Заради цього вона судилася навіть з московським журналістом програми «Однако» Громадського російського телебачення (ОРТ) Леонтьєвим, щоправда, без жодного істотного успіху: спростування Леонтьєва так ніде

й не пролунало.

Про самодостатність Ющенка-політика ми поговоримо нижче, а от щодо занять, зв'язків та можливостей впливу його дружини - настав час. Почнемо здалеку, адже це дуже цікаво...

9 вересня 1998 року Кеннет Стар, спеціальний прокурор Сполучених Штатів, у своїй доповіді Конгресу США повідомив про те, що у нього є всі підстави стверджувати, що Білл Клінтон причетний до порушення присяги свідка, до створення незаконних перешкод правосуддю, до протизаконного впливу на свідків та зловживання владою президента США.

Доповідь супроводжувалася наданням численних доказів, серед яких головними були: заплямована президентською спермою сукня Моніки Левинські, касета із записом телефонних розмов та висновок великого журі.

Касету прокурору Стару надала така собі Лінда Тріпп, подруга Моніки Левинські. Ім'я цієї самої Лінди Тріпп фігурувало поруч з ім'ям Katherine Clare Chumachenko кількома роками раніше в гучному загальноамериканському скандалі адміністрації Білла Клінтона, охрещеному пресою «Файлгейт» (Filegate). Розслідування цього скандалу проводив той самий спеціальний прокурор Кеннет Стар.

З'ясувалося, що з моменту вступу Клінтона на посаду президента й до середини 1996 р. посадові особи його адміністрації таємно отримували досьє ФБР на колишніх співпрацівників республіканської адміністрації Рональда Рейгана та Джорджа Буша-батька - під приводом удаваної «перевірки на благонадійність».

Керували усім протеже дружини президента Хілларі Клінтон такий собі Крейг Лівінгстон та працівник відділу особистої безпеки Білого дому Ентоні Маркеса.

Скандал спалахнув, коли хтось «злив» до ЗМІ відомості про те, що Білий дім заволодів досьє ФБР на самого Боба Доїла - сенатора-республіканця, головного опонента Білла Клінтона. Що тут почалося!

Скандал висвітлювали найвпливовіші газети Сполучених Штатів Америки («Вашингтон пост», «Волл стріт джорнел», «Нью-Йорк таймс» та ін.). Адже досьє ФБР містять всі (навіть найдрібніші) нюанси життя та діяльності тих, на кого вони складалися.

Тут і походження батьків та родичів, включно з їх політичними переконаннями, тут усі відомості про подружжя та родичів, шкільні провини, забавки з травкою, тут і порушення правил дорожнього руху, відомості про випадки ухилення від сплати податків, участь у фінансових аферах, причетність до діяльності радикальних організацій тощо.

Досьє ФБР містять і відомості про те, чи співпрацює суб'єкт дослідження з секретними службами.

Той, хто володів таким досьє, отримував такі важелі впливу на «фігуранта», що й уявити собі важко

Крейг Лівінгстон та Ентоні Маркеса майже одра зу після розголосу були звільнені. Свідчити перед Комітетом Конгресу та перед спеціальним прокурором вони відмовилися, пославшись на п'яту поправку до Конституції США, яка дозволяє не давати показів, які зашкодять тобі та твоїм близьким.

Здійснене розслідування й без цих свідчень з'ясувало багато цікавого. Крейг Лівінгстон та Ентоні Маркеса, як виявилося, були агентами спецслужб США, Лівінгстон до того ж виявився ветераном спецоперацій «intelligence community».

Обуренню громадськості не було меж. Колишній генеральний прокурор США, республіканець Річард Торнбург повідомив пресу про те, що, за його власними відомостями, адміністрація Клінтона таємно зажадала та отримала від ФБР досьє на 900 «видатних республіканців» (prominent Republicans).

Під тиском громадськості адміністрація Клінтона зізналася у «помилці» й оприлюднила перелік спочатку 300, а потім 475 імен людей, чиї досьє були отримані Білим Домом під виглядом «перевірки їхньої благонадійності».

В переліку, який складався з 475 імен, значилося і таке - KATHERINE CLARE CHUMACHENKO.

Виникають питання: навіщо Білий дім вивчав досьє на майбутню дружину «майбутнього» українського президента? Яким чином «пересічна» співпрацівниця Держдепу та адміністрації Рейгана (президент) - Буша-старшого (віце-президент) мала честь потрапити до переліку з «900 видатних республіканців», відомості про котрих так зацікавили Білий дім Клінтона, що останній заради цього пішов на відверті й небезпечні зловживання?

Відповідей на ці запитання не вдалося знайти. Їх просто ніхто не шукав, принаймні в Україні.

Що ж саме зацікавило американських можновладців у діяльності колишньої своєї співпрацівниці, яка на той час «за легендою» на гроші трансконтинентальної корпорації «KPMG» удавала з себе «наставницю українських банкірів»? Адже до «провідних республіканців» Kаtherine Clare навіть з великою натяжкою віднести не можна.

В чому ж тоді полягала цінність її досьє для Білла Клінтона?

Можливо, адміністрація президента Сполучених Штатів раптово захотіла дати декілька цінних порад чи то інструкцій щодо того, як краще «вирощувати кадри» в Україні своєму колишньому помічнику директора міжнародного департаменту (Foreign Affairs)?

Чому б і ні?

Як свідчить американський геостратег доктор політології Збігнєв Бжезинський у своїй книжці «Велика шахівниця. (Панування Америки та його геостратегічні імперативи)», «те, як будуть розставлені «фігури» в Євразії, для США має принципове значення».

Шкода, що вирішили сховатися за завісою мовчання ветеран спецоперацій «intelligence community» США Крейг Лівінгстон та його колега Ентоні Маркеса. Принаймні можна було б дізнатися, коли саме «течка» з відомостями про Катрін Клер стала предметом такої «спеціальної» уваги Білого дому.

Співставивши цю дату з деякими подіями в Україні та міжнародному житті, щось і з'ясувалося б. Історія завжди розкриває свої таємниці, рано чи пізно. Якби ж то воно не було запізно для українців...

Тепер пояснимо, навіщо згадали подругу Моніки Левинські Лінду Тріпп. 20 липня 1998 року агенція «Associated Press» повідомила, що досьє на Лінду Тріпп зберігалося також у Білому домі. Тоді ця панночка зняла неабиякий галас, зверталася до Кеннета Стара та дуже обурювалася.

«Катерину Михайлівну», чиє ім'я було в тому ж самому переліку, нібито заціпило: ані протесту, ані заяви до прокурора чи то до суду.

У позові проти Леонтьєва Катрін Клер поставила категоричну вимогу стягнути на її користь 200 тис. гривень (що приблизно дорівнювало $ 37 000) «моральних збитків».

Що ж таке набалакав цей журналіст на таку суму?

Ось текст цього оскарженого по суду репортажу:

«Ввиду того, что сам Ющенко, ничего из себя не представляющий, это просто сырой материал для масштабного американского политического проекта. Руководителем этого проекта, ответственным перед госдепартаментом США, является его супруга Екатерина Чумаченко. Екатерина Чумаченко, американка украинского происхождения - аналитик Госдепа и Совета по национальной безопасности США. С 91 года занимается на Украине воспитанием украинских банкиров и политиков. Предыдущим ее объектом был спикер прежнего украинского парламента Иван Плющ, отставленный затем за «неперспективностью». «Подход» к председателю Нацбанка Ющенко был осуществлен в самолете, где места будущих супругов оказались рядом. Столь же близкими оказались и их политические позиции. После свадьбы и рождения дочери Ющенко оказался готов к занятию поста премьера.

Обладая намного превосходящим Ющенко образованием и деловым опытом, американская супруга оказывает огромное влияние на позицию премьера и формирование его команды, ключевой фигурой в которой является бывший сотрудник СНБ США Джон Тедстром, занимающийся имиджем премьера и его текстами» (ОРТ. - 10.04.2001 р.).

Публікація спрямована проти Ющенка, але зовсім не проти Катрін Клер. Ющенко всі образи проковтнув, а з позовом звернулася його дружина.

З цієї причини в суді за позовом Катрін Клер не було спростовано відомостей про Ющенка, лише було вирішено, що нібито журналіст Леонтьєв втрутився в особисте життя тогочасної прем'єр-леді.

Зрештою, в репортажі йшлося не про приватні, а суспільно важливі речі.

Як би там не було, але спростування від Леонтьєва так і не дочекалися. Щоправда, «Катерині Михайлівні» була призначена сума «моральної компенсації» - 2 500 гривень, що навряд чи допомогло їй повернути судові витрати. Заради суду над Леонтьєвим Катрін Клер зафрахтувала одного з «найкрутіших» адвокатів - колишнього заступника міністра юстиції в уряді Павла Лазаренка, Миколу Полудьонного.

Нічого не було сказано в судовому рішенні й про згаданого в репортажі ОРТ пана Джона Тедстрома.

Що ж то за один? John Tedstrom служив раніше у ранзі директора департаменту російських/українських/євразійських справ Ради національної безпеки США. З Ради національної безпеки США він перейшов до «RAND Corporation». Пересічному громадянину ця назва ні про що не каже. Тож пояснимо. Це приватний дослідницький центр, співзасновником та замовником якого були й будуть збройні сили США та Рада національної безпеки Сполучених Штатів.

«RAND Corporation» базується у містечку Санта-Моніка, поблизу Лос-Анджелеса, штат Каліфорнія, там вивчають і створюють військову стратегію, розробляють такі новітні аналітичні технології, як теорія ігор, дослідження операцій і системний аналіз. Крім того, у «RAND Corporation» заробляють гроші на пророкуванні майбутнього - футурології.

Експерти корпорації моделюють глобальну політику, тобто створюють конструкцію світового панування США.

Час від часу Джон Тедстром разом з Марком Бжезинським (сином Збігнєва) влаштовують тематичні вечірки в ресторані «La Brasserie» у Вашингтоні. На вечірки запрошуються найвидатніші політики та інші видатні американські особи. Теми для дискусій, як правило, становлять питання майбутньої геополітики США у Євразії, а отже, контакти Джона Тедстрома з Катериною Чумаченко та Віктором Ющенком, очевидно, були й будуть, як і раніше, йому дуже корисні. Коло знайомств пана Тедстрома таке високе, що простому смертному американцю потрапити до нього годі й мріяти. Тим більше важко це зробити звичайній українській хатній господині, яку намагається удавати з себе Катрін Клер. Таке знайомство слід заслужити неабиякою послугою або обіцянкою послуг.

Багато що може прояснити з цього приводу цитата доктора Бжезинського: «Україна, новий і важливий простір на євразійській шахівниці, є геополітичним центром, тому що саме її існування як незалежної держави допомагає трансформувати Росію» (Збігнєв Бжезинський. Велика шахівниця. (Панування Америки і його геостратегічні імперативи)).

Що ж до всієї правди про Катрін Клер, сама вона навряд чи коли-небудь розповість.

Народилася вона в Чикаго в 1961 році в родині українських емігрантів другої хвилі. Батьки Катрін Клер опинилися у США після другої світової війни, потрапивши перед цим до гітлерівської Німеччини.

На світогляд Катрін Клер значно вплинула греко-католицька церква, під наглядом якої вона виховувалася, та СУМ.

СУМ (Спілка української молоді) - напіввійськова молодіжна організація, створена для вишколу кадрів іншої напіввійськової радикально-націоналістичної організації - ОУН Степана Бандери, або ОУН-Б.

Історичний екскурс

Як свідчить Любомир Найда, один із співавторів «Британської енциклопедії», Організація українських націоналістів співпрацювала з нацистами під час зхоплення гітлерівцями Польщі, коли серед півмільйоного українського контингенту «польського регіону утвореного нацистами, була заборонена будь-яка політична активність, окрім діяльності ОУН. «Члени ОУН-Б, - пише «Британська Енциклопедія», - супроводжували німецькі війська під час захоплення ними Львова 30 червня 1941 року, і того ж дня проголосили «реставрацію державності» (Lubomyr A. Najda. Ukraine // Encyclopеdia Britannica).

Нацистам вигідно було використовувати агресивні настрої. Покориставшися послугами оунівських ватажків, Гітлер відправив їх до в'язниці. Щоправда, згодом їх відпустили, і вони перебували в Мюнхені аж до приходу військ антигітлерівської коаліції.

Історія проникнення ОУН-Б до США повчальна.

Ось що пише про це американська дослідниця Лінда Хант у книзі «Секретна програма»: «Щойно друга світова війна закінчилася, Сполучені Штати почали пошук нацистських науковців та офіцерів розвідки. Вони не хотіли карати їх за військові злочини, хоча деякі з них були винними, але більше їм хотілося рекрутувати їх до участі в холодній війні проти совєтів. Президент Трумен дав вказівку, щоб нацистам не було дозволено іммігрувати. Незважаючи на це, щонайменше 1 600 науковців та їхніх супутників були ввезені в ході операції «Скріпка для паперу», сотні інших - під прикриттям пов'язаних програм» (Hunt, Linda. Secret Agenda: The United States Government, Nazi Scientists, and Project Paperclip 1945 to 1990. - New York: St. Martin's Press, 1991).

Серед новоприбулих були й оунівці, які мали неабиякий досвід з intelligence.

Є й інші свідчення.

Як писав американський тижневик «Win» у числі за вересень 1975 року, після другої світової війни ОУН брала участь в «Операції Огайо», яка являла собою серію терористичних актів у Східній Європі, здійснених Службою контррозвідки США через виконавців з ОУН.

За твердженням цього джерела, «згодом контроль над ОУН перейшов до ЦРУ» (Win Magazine. Published weekly from New York by the War Resisters League, 1965-1983. - 1975. - The September 18;іssue).

Справа в тому, що, як стверджує американський дослідник Крістофер Сімпсон у своїй книзі «Розповсюдження»: «І ЦРУ, і Державний департамент, і військова розвідка США, всі окремо створили спеціальні програми зі специфічною метою завезення відібраних колишніх нацистів і колабораціоністів у Сполучені Штати... Уряд використовував цих чоловіків і жінок як експертів у пропагандистській і психологічній війні, для роботи в американських лабораторіях і навіть як спеціальні партизанські збройні групи для розгортання в СССР на випадок ядерної війни... Сотні, а можливо, і тисячі таких рекрутів були ветеранами СС; деякі були офіцерами кривавої СД (Sicherheitsdienst) - секретної служби нацистської партії» (Simpson, Christopher. Blowback: America's Recruitment of Nazis and Its Effects on the Cold War. - New-York: Weidenfeld & Nicolson, 1988. - С. 398).

За часів тісних контактів із ЦРУ керівником ОУН-Б був Степан Бандера (це саме на його честь до назви організації була додана літера «Б». Після вбивства Бандери агентом КҐБ організацію очолив Ярослав Стецько, а одразу після його смерті - його дружина - Ганна-Євгенія Стецько-Музика. В Україні вона більше відома під ім'ям Слави Стецько, яка згодом стала народним депутатом.

Бандера та Стецько у 1945 р. на базі Організації українських націоналістів Степана Бандери (ОУН-Б) організували Антибільшовицький блок народів (АБН) - Anti-Bolshevic Bloc of Nations (ABN).

Згодом АБН поєднує зусилля із Всесвітньою антикомуністичною лігою (World Anti-Communist League (WACL)).

Подружжя Стецьків було постійними учасниками майже всіх конференцій Антикомуністичної ліги. На початку 60-х років Антибільшовицький блок увійшов до її складу як регіональна організація. Сам Ярослав Стецько входив до складу ради WACL, після його смерті керівником ABN стала його вдова - Слава Стецько (Thomas Bodenheimer and Richard Gould. Rollback: Right wing Power in U. S. Foreign Policy. - Boston, MA: South End Press,1989; Freedom Digest. - September 1989. - Vol. 23. - No. 3. - WACL).

У 1986 році американські вчені С. Андерсон та Дж. Л. Андерсон видали книгу під назвою «Усередині ліги: шокуючі викриття того, як терористи, нацисти і латиноамериканські ескадрони смерті просочилися у Всесвітню антикомуністичну лігу». Даючи характеристику АБН, ці дослідники написали: «Антибільшовицький блок народів був найбільшим і найзначнішим прикриттям для колишніх нацистських колабораціоністів у всьому світі» (Scott Anderson and Jon Lee Anderson. Inside the League: The Shocking Expose of How Terrorists, Nazis, and Latin American Death Squads Have Infiltrated The World Anti-Communist League. - New York, NY: Dodd, Mead & Co, 1986). WACL, а разом з ним й Антибільшовицький блок народів були для ЦРУ найкращими посередниками для зв'язку зі своїми агентами у будь-якій точці світу.

Значна частина керівників WACL входила до кадрового складу ЦРУ. Але знову про Катрін Клер.

***

Після школи вона вступила до Джорджтаунсько го університету і вийшла з нього 1982 року зі ступенем бакалавра.

Серед викладачів університету виділявся генерал-майор Дж. Мілнор Робертс - голова комітету «За вільний Афганістан», член керівної ради Всесвітньої антикомуністичної ліги. Але «зірками» цього закладу слід вважати Джин Кіркпатрік та Збігнєва Бжезинського.

Одразу по закінченні навчання вона стає до співпраці з ОУН-Б та Антибільшовицьким блоком народів. Справа в тому, що у 1982-1984 рр. Катрін Клер - уповноважений представник Українського конгресового комітету Америки (УККа), який працював з Ярославом Стецьком, найближчим соратником Степана Бандери, а це, власне, і є ОУН-Б та АБН.

Водночас вона продовжує навчання й отримує ступінь магістра в Чиказькому університеті.

Важко сказати, що саме сприяло подальшій кар'єрі Катрін Клер, але нікому не відома випускниця, ледь отримавши диплом, відправляється робити кар'єру в державному апараті США.

У період 1985-1988 рр. вона спеціальний помічник помічника державного секретаря з прав людини і гуманітарних проблем. Катрін Клер веде питання радянського та східноєвропейського напряму, допомагаючи спеціальному підрозділу служби державного секретаря. Сморід спеціальних операцій буквально стояв у повітрі цієї специфічної установи.

У період 1988-1991 рр. вона служила спочатку в офісі Білого дому у зв'язках із громадськістю, потім у казначействі США, а згодом у фонді «Україна-США».

Послужний список буде неповним, якщо не включити перелік файлів Катрін за період 1985-1988 роки (CHUMCHENKO, KATHERINE: Files, 1985-1988), які зберігаються у Рейганівській бібліотеці.

{mospagebreak}

Ось вони:

CHUMACHENKO, KATHERINE: Files, 1985-88

Office of Public Liaison
OA 18282
Talking Points - Arms control
Talking Points - Asian/U. S.
Talking Points - Baltic States
Talking Points - Budget
Talking Points - Central America
Talking Points - Chinese Americans
Talking Points - Central American - U. S. Aid
Talking Points - Civil Rights
Talking Points - Crime
Talking Points - Defense
Talking Points - Domestic issues
Talking Points - Drug Free America
Talking Points - Eastern Europe
Talking Points - Economic Recovery
Talking Points - Economy
Talking Points - General
Talking Points - Geneva
Talking Points - Human Rights
Talking Points - Industrial Policy
Talking Points - Italian
Talking Points - Korean issues
Talking Points - Lebanon/Grenada
Talking Points - Media; MX
Talking Points - Minimum wage law
Talking Points - NATO Summit
Talking Points - 1987
Talking Points - Plant Closings
Talking Points - Polish Americans
Talking Points - RFE/PL - VOA
Talking Points - Reagan, Ronald
Talking Points - SDI
Talking Points - Senior citizens
Talking Points - Taiwan
Talking Points - Taxes
Talking Points - Terrorism
Talking Points - Trade Policy
Talking Points - Urban issues
Talking Points - U. S./ Soviet relations
Talking Points - VOA/RFE/RL
Talking Points - Women
Speech - Ethnic - Economic Issues
Speech - German Americans
Speech - Greece/Cyprus
Speech - Polish
Speech - VOA
Farm Credit Talking Point
Vienna Conference on Security and Cooperation
Vienna Helsinki Review Meeting 1986
OA 18283
Vietnamese - Americans
VOA/BIB Outreach
VOA/RFE/RL
The Washington Group
Washington International Business Council
White House Reorganization
World Wide Peace Foundation
World Strategy Network
Young Conservative Alliance
Yugoslavian-American issues
ABA Soviet Relations
Afghanistan
Albanian - American issues
American East European Ethnic Conference
CA EEEC

American Legion
American Friends of the Anti Bolshevik Block of Nations
American Indians
American Legion
American Security Council
Angola
Arms Control - Issues
Arms Control - Pro Salt II
Arms Control - Religious groups
Arms Exports Reform
Baltic States
Baltic Americans
Baltic American Freedom League
Belorussian - American issues
Black Americans
Bulgaria
Rita D. Bureika
Bulgarian - American issues
CAF
CA Outreach
CA Private Support
Cambodia
Canada
Caribbean - Americans
OA 18284
Catholic Issues
Census: National Center for Urban Ethnic Affairs
Central America - AID to Resistance, March 1986
Central America - Audio-video tapes
Central America - Ethnic support
Central America - Guatemala
Central America - Honduras
Central America - Labor
Central American - Nicaragua - Catholic Church
Church list
CIA
Citizens for America
Citizens for Reagan
Coalition for Peace through Strength
Coalitions for America
Coalition for SDI
Christopher Columbus Quincentenary Jubilee Commission
Coleman Core Group
Concerned Citizens for Democracy
Council for Inter American Security
Creed
Croatiаn - American issues
Croatian - Americans
CSA Fraternal Life
Cuban Refugees
Cuba
Czech - Americans
Czech - American issues
Defense
Democratic Council on Ethnic Americans
DFP/Central American Strategy
DFP - Trilogy Foundation
DFP - Veterans Outreach
Estonian - Americans
Estonian - American issues
Ethnic - Appointments - Bob Tuttle
Ethnics - Background
Ethnic Media list
Ethnic Dress
Ethnic Statistics
Ethnic Strategy - FRW/LK
Ethnic Issues
Ethnic Strategy Report 2/85
Ethiopia
FY'89 Budget Themes
Free the Eagle
Freedom Federation
OA 18285
Genocide Treaty
German - American National Congress
German - American issues
Glasnost
Guatemala
Haiti
Heritage Foundation
Holocaust Commission
Human Rights
Human Rights Day
Ukrainian/Russian Millenniums of Christianity
Human Rights Day
ABN Conference May 13-15 1988
ACYPL - Central America
Afghanistan Day 1987
Afghan Resistance Alliance
American ex-Prisoners of War
American Federalism
Americans for Due Process
American Latvian
American Hungarian Federation
American Legion videotape
American Legion
Angola
ATK Trip
Baltic Conference
Baltic Dissidents
Baltic Freedom Day
Captive Nations
Captive Nations Week
Captive Nations Week
Captive Nations
VP Captive Nations
Center for Liberation Strategy
China Trip
Chao Swearing-in
Citizens Network
Coalition for Peace through Strength
Columbus Day 1987
Congressional Task Force on Economic Affairs
Conservative Network Briefing
Constituent meetings
OA 18286
Council National Policy - Dallas
Council for the U. S. & Italy Briefing
Direct Connection
Economic Bill of Rights 1987
Venice Economic Summit
Estonian Independence Day
Foreign Affairs Network
Freedom Federation
Freedom Federation Youth Leaders Program
Great Peace March
Highway Bill Veto - March 26, 1987
Hungarian T. V. interview
National Rep Heritage Council
Hungarian briefing
Hungarian - American briefing
Italy Trip
Italian Gala
Jefferson Education Foundation
Knights of Lithuania
Latvian American briefing
Latvian Conference
Lief Erickson Day Proclamation
Lithuanian Youth Association
Lithuanian American Political Conference
Mitlailovich Statue in Washington D. C.
National Conference of American Ethnic Groups
National Republican Heritage Groups Council
NRHGC Reception
National Aviation Hall of Fame
OSI/Linda Chavez meeting
Polish Sanctions
Polish American Congress
Pomost briefing
Polish Scouting Organization
President's Executive Exchange
Priority Ethnic Events
Religious Leaders luncheon
Reserve Officers Assoc.
Seminar on Religious Rights in U. S. S. R.
Saudi Arms Sale (VP)
Shultz/Baltic Leaders meeting
Skuodis/Zakharov exchange
Stanton Group briefing on SALT
Solidarity Endorsement 1988
South Africa
OA 18287
Chron Out
Schedule Proposals
Chron In
Central America Briefing 1-13-87
Scandinavians
Russian-Americans
Aloysius Mazewski
Presidential Radio Talks
Polish American Congress
Human Rights Day 12-9-87
Hungarians
Resumes
Baltic Freedom Day 1988
Helsinki Human Rights Day 1988
Captive Nations Week 1988
ABM Treaty
Grenada
Republican Convention
Holocaust
Moscow Summit
Latvia
SDI
State Dinner
Human Rights Day 12-10-96
Russians
Jefferson Education Foundation 12-9-88
Jamestown Foundation
Central Europe
Polish
Slavic
ABN
Estonian
Macedonia
Makar Trial
National Forum Foundation
Ukraine
Ukrainian Catholics
Religious U. S. S. R.
Sverstiuk
Armenian
Baltic
Human Rights Day Potus 12-8-88
Reserve Officers Assoc.
Seminar on Religious Rights in U. S. S. R.
Saudi Arms Sale (VP)
Shultz/Baltic Leaders meeting
Skuodis/Zakharov exchange
Stanton Group briefing on SALT
Solidarity Endorsement 1988
South Africa
OA 18287
Chron Out
Schedule Proposals
Chron In
Central America Briefing 1-13-87
Scandinavians
Russian-Americans
Aloysius Mazewski
Presidential Radio Talks
Polish American Congress
Human Rights Day 12-9-87
Hungarians
Resumes
Baltic Freedom Day 1988
Helsinki Human Rights Day 1988
Captive Nations Week 1988
ABM Treaty
Grenada
Republican Convention
Holocaust
Moscow Summit
Latvia
SDI
State Dinner
Human Rights Day 12-10-96
Russians
Jefferson Education Foundation 12-9-88
Jamestown Foundation
Central Europe
Polish
Slavic
ABN
Estonian
Macedonia
Makar Trial
National Forum Foundation
Ukraine
Ukrainian Catholics
Religious U. S. S. R.
Sverstiuk
Armenian
Baltic
Human Rights Day Potus 12-8-88
Derevinski
Ukrainian Millennium
Messages
Lithuanian
Armenian Presidential 12-22-88
Soviet Hare Krishnas
Frostburg State University
American University Washington Seminar 10/12
Soviet Human Rights
Presidential Medal of Freedom (RE: Ambassador Rowny)
Ukrainian
Afghanistan
Czechoslovakian
OA 18288
South Africa briefing
CA Constituents briefs
Soviet Defector, Oct. 1985
State of the Union 1987
Strong Pro Defense briefing
Summit Dec. 1987
UCLA Alumni
US/Overseas broadcasting
Washington Lithuanian Seminar
Women's Organization meeting
World Affairs Council of Philadelphia
Hungarian issues
Hungary
Hungarian Americans
Hungarian Freedom Fighters Federation
Indo-Chinese Community
INF Supporters
INF
Iran 1987
Iraqi Americans
IRD
Italian American Outreach
Jamaican Americans
Jefferson Educational Foundation
Joint Baltic American National Committee
Korean Vets Proclamation
Korean American issues
Kojelis Schedule Proposals
Latvian American issues
Lebanese Americans
OA 18289
Lithuania
Lithuanian American issues
Lithuanian American community
Lithuanian Catholic Religious Aid
Lithuanian Human Services
Malta
Media relations
Medvid 1987
Medvid, Miroslav
Mihailovitch
Milewski
Millennium
Mozambique
Mutual and Balanced Force Reduction (MBFR)
MX
MX Outreach
National Center for Public Policy Research
National Citizens Coalition
National Confederation of American Ethnic Groups
National Defense Council
National Peace Institute
NRHGC: Site Selection Committee Results 1986 Convention
National Republican Heritage Groups (NRHGC)
National Security Strategy Report
National Security Strategy Report 1988
National Vietnam Veterans Coalition
National Year of Americans
Nationalities
Nationalities Service Center
New Exodus
NGO's
Nicaragua
Nicaragua
Nicaraguan Bishops' Conference
Nicaraguan correspondence
Nicaragua - Disinformation
OA 18290
Oliver North
Nicaraguan Freedom Campaign
ISO Account
NSC Account
OSI AG Initiative
Peace Groups
Partners in Peacemaking
Philippines
V. P. Trip to Poland
Poland and the IMF
Polish Sanctions
Polish EVD 6-18-87
Polish Americans
Polish American issues
Political Asylum Reform
Polish Political Asylum
Political Affairs - WH
Pomost
Political Prisoners
Portuguese American community

POW - MIAs
Private Sector Initiatives
Pro-America
Resumes
Committee on the Present Danger
Pulaski Day 1987
Radio Marti
OA 18291
Saudi Arms Sale 1986
Saudi Arms Sale Press
Save the Oppressed People
SDI - Background
SDI - Act
SDI - Administration Statements
SDI - Business Outreach
SDI - Coalition
SDI - EDI
SDI - Ethnic Support
SDI - International issues
SDI - Israel
SDI - Coalition for SDI
SDI - Deployment Controversy
SDI - OPL Efforts
SDI - Resources
SDI - Tuesday meetings
SDI - Info from NSC meeting
SDI - Public opinion
SDI - Outreach
SDI - Scientists
SDI - Speakers list
SDI - Working Group weekly meeting
SDI - Working Group
SDI - Clippings
Arms Reduction Clippings - start
88 Senate
Serbian Orthodox Church
Serbian Americans
Shukhevych, Yuriy
Sister Cities
600 Anniversary Christianity 6-18-87
Slovak American issues
Slovak Americans
Slovenian Americans
Sons of Italy photo-op 9-24-87
South Africa I
South Africa II (1) (2)
South Africa memos, misc.
South Africa Outreach
Soviet Social/Econ. Issues
OA 18292
Soviet Military Power
Soviet Political Prisoners (Release of: spring 1987)
Soviet Press attacks on LK
Soviet issues
Ambassador Spasowski
Soviet Union - Economic issues
Speakers - Central America
Speech - Civil Rights/Asians
Speech - Cambodia
Speech - Asian Overview
Spies and Defectors
State - Public Programs
State Dinners
Steuben Society of America
Steiner
Moscow Summit 1988
Summit Working Group
Surinam
Syria
Talking Points - Afghanistan
Task Force of Economic Justice
Teamsters (International Brotherhood of)
Technology Transfer
Terrorism
Tibet - Issues
Tokyo Summit - Public Diplomacy Working Group
Tower Report - Feb 1987
Tower Report - Feb 1987
Post-Tower speech 3-4-87
Travel authorizations
UCLA
Ukraine - Consulate in Kiev
Ukrainian Famine Commission - Public Delegates
Ukrainian American Bar Assoc.
Ukrainian Weekly
Ullrich, Suki
United Nations
United States Council for World Freedom
U. S. A. I. D.
U. S. Aid to the Democratic Resistance in Nicaragua 3-10-86
U. S. - China Policy
U. S. - Export Controls
U. S. - Institute of Peace
U. S. - Asian Relations
United States Defense Committee
U. S. - India Relations
U. S. - Korean Relations
U. S. - Soviet Agreements
U. S. - Soviet Trade
U. S. S. R.
U. S. S. R. - Human Rights
U. S. S. R. - Religion
Vego, Bishop Pablo Antonio
Veterans of Foreign Wars
Visas
OA 19268
Human Rights Advocates
CN - Background - CN
Columbus Day
CUBA
Defense
Defense List
Defense Budget
Ethnic: Economic Status
Ethnic Strategy
Memos of 1989 Events
Foreign/Defense/Ethnic OPL Events: July Dec. 1988
Human Rights Day 1988
HR Day Lists
Italian Americans
Jefferson Education Foundation
Latvian American Briefing 10-21-88
Lithuania
OSI Active file
OSI Rudolph
Polish
Romania
Russian Americans
State Dinners
SDI
South Africa
South Africa Sanctions
Talking points - Youth
Ukrainian Issues
Ukrainian American Issues
U. S. S. R.: Religion/HR

Файли (які назви!) беззаперечно переконують, що Катрін мала справжнє геостратегічнє мислення і готувала себе до виконання неабияких завдань.

Особливої уваги заслуговує застереження, яке передує цьому перелікові. Ось воно:

«CHUMCHENKO, KATHERINE: Files, 1985-88
Parts or all of this collection or series of Presidential records are not currently processed or available for research. Some folders, segments or whole boxes are processed and are currently available for research. This available material is noted in bold.

The remainder of the folders listed in these inventories are subject to Freedom of Information Act (FOIA) requests under the provisions of the Presidential Records Act (PRA). If you are interested in submitting a FOIA request for access to any of the unprocessed records listed in these inventories or have any questions about these collections or series, please contact our archival staff at 1-800-410-8354, outside the US at 1-805-522-8444, or email Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

Текст перекладу:

«ЧУМАЧЕНКО, КАТРІН: файли, 1985-88

Частина або все в цьому зібранні або переліку резидентських записів на цей момент є неопрацьованими або доступними для дослідження. Деякі теки, частини або цілі відділення є опрацьованими та доступними для дослідження. Ці доступні матеріали позначені жирним шрифтом. Всі інші теки, позначені в цьому переліку, є предметом запитів згідно з Актом про свободу інформації (АПСІ) відповідно до припису Акта про президентські документи. Якщо ви зацікавлені надати на розгляд запит згідно з АПСІ для отримання дозволу до будь-яких неопрацьованих записів, позначених в цьому переліку, будь ласка, зв'яжіться зі штатом нашого архіву за телефоном 1-800-410 8354, за межами США -1-805-522-8444 або за e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

Це облудне застереження означає, що всі так звані «неопрацьовані» файли є секретними. Кожен, хто цікавиться такими матеріалами, повинен подавати запит згідно з Актом про свободу інформації (АПСІ).

Насправді цей акт заслуговує назви «Акт про Несвободу інформації», оскільки створює перешкоди для її отримання. Зазначені запити направляються на розгляд до ЦРУ, а ЦРУ вже вирішує, дати чи не дати дозвіл на ознайомлення. На практиці розгляд запиту може тривати декілька років, а потім запитувач отримує документ, де частина тексту замазала чорним, а частина сторінок вилучена.

З переліку файлів CHUMACHENKO, KATHERINE: Files, 1985-88 можна переконатися, що лише чотири є доступними для дослідження. Усі інші - державна таємниця Сполучених Штатів Америки й тримаються під секретом.

У книзі Олексія Ланя «Ющенко: історія хвороби» є вказівка на причетність Катрін Клер до діяльності спецслужб. Про це свідчить, зокрема, «діаграма соціальних зв'язків» цієї загадкової пані, яку склали американські дослідники. З одного боку цієї таємної мережі - ОУН-Б, яка скомпрометувала себе співпрацею з ЦРУ. З іншого боку - такі зубри американського політикуму, як Джин Кіркпатрік та Джордж Буш-старший. Як перша, так і другий свого часу публічно звинувачувалися у причетності до спецоперацій, а Джордж Буш-старший служив директором ЦРУ.

Іще одне запитання, відповіді на яке не знайшов Олексій Лань. Чому Катрін Клер змовчала, коли її ім'я відверто було згадане у списку «внутрішніх фашистських мереж» у книзі Белланта Расса під назвою «Старі нацисти, нові праві й адміністрація Рейгана: Роль внутрішніх фашистських мереж у республіканській партії і їхній вплив на політику холодної війни США»?

Можливі два пояснення: або перемогла дисципліна вихованки бандерівської СУМ, або - обережність агента «під прикриттям». В будь-якому випадку в ті часи до планів Катрін Клер не входили наміри привертати до себе увагу. Чому ж тоді через десяток років в Україні вона свідомо повела себе зовсім інакше й стала предметом уваги репортерів: суд над Леонтьєвим, потім відкритий лист до газети «Файненшл таймс»? Певно, це був елемент її нової ролі: в Україні вона створювала собі нове «обличчя». Їй навіть і на думку не спало, що хтось у нас зможе дістатися до її штатівських «файлів».

«Я не на тому рівні, щоби давати чоловіку поради», - стверджує вона. А далі з кокетуванням продовжує: «Думаю, що члени американського уряду навіть не знають, що дружина Віктора Ющенка жила в Америці. Де вже знати мене особисто...» (Катерина Чумаченко. У нашому житті немає піар-ходів // Главред. - 23.03.2003 р.).

Це інтерв'ю з Катрін Клер розміщене на персональному сайті Ющенка. І жодних піар-ходів. «Ми чесні з собою та людьми», - каже «Катерина Михайлівна». Як засвідчують події «Файлгейту», про Катрін Клер в уряді США добре знають та пам'ятають, пам'ятають іще з тих часів, коли вона ще не була дружиною Ющенка. Геостратегічні інтереси Сполучених Штатів та панування в Євразії - понад усе.

Пам'ятали й у Державному департаменті США і в червні 2000 р., коли Держдеп спільно з U. S. & Foreign commercial service у своєму аналітичному огляді «International market insight: The overview of privatization in Ukraine» рекомендував Katherine Chumachenko, регіонального директора (Country Manager) фірми Barents group, LLC (limited liability company - lawyers), як консультанта з «питань приватизації в Україні».

Цікава картина вималювалася: чоловік - прем'єр, в уряді «розрулює» питання приватизації, а дружина з цих самих «питань» консультує місцевих та закордонних «приватизаторів». Приблизно саме в цей період компанія «Брінкфорд», яка належить такому собі Давиду Жванія, громадянину України та Кіпру, котрий значиться на 33 й позиції в списку «Нашої України», приватизувала Керченський суднобудівний завод «Затока» й всього лише за якихось 1,5 млн доларів. Просто збіг обставин.

Подаючи до ЦВК документи на реєстрацію свого кандидатства у президенти, «самовисуванець» Ющенко між іншим подав довідку про те, що він вніс грошову заставу у розмірі 500 тис. грн.

«Відповідаючи на запитання, з яких джерел Віктор Ющенко вноситиме грошову заставу в ЦВК, Микола Катеринчук повідомив, що Ющенко звернувся до депутатів фракції «Наша Україна» з проханням допомогти у вирішенні цього питання. «Згідно Закону «Про вибори Президента України», кандидат має внести грошову заставу в сумі 500 тисяч гривень. Народні депутати - представники фракції «Наша Україна» - надали Віктору Ющенку на умовах позики гроші, після чого Ющенко відкрив свій рахунок у банку «Аваль». Зараз він оформляє кредит під заставу квартири, у якій проживає, щоб найближчим часом повернути ці гроші колегам», - повідомив Микола Катеринчук» (персональний сайт Віктора Ющенка).

Найцікавіше, що відповідно до декларації про прибутки, оприлюдненої ЦВК, у власності Віктора Ющенка немає жодної квартири. Декілька квартир (у тому числі розкішні апартаменти на двох поверхах у будинку, який є пам'ятником архітектури) загальною площею 399,4 кв2 належать дружині Віктора Ющенка, громадянці США, Katherine Clare Chumachenko.

Ось і виходить, що грошова застава кандидата у Президенти України Віктора Ющенка сформована фактично за рахунок майна, що належить особі, яка не є громадянином України.

Щодо позички, яку нібито надали Ющенку колеги з фракції «Наша Україна», то будь-який суд повинен визнати її удаваною угодою, бо укладена вона, як пишеться в таких випадках у рішеннях українських судів, «про людське око», для окозамилювання, аби приховати реальне джерело отримання грошей - кредит під заставу майна, що належить особі, яка не є громадянином України.

Уважніше! Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 43 Закону «Про вибори Президента України» іноземцям забороняється робити внески до передвиборчого фон_ ду кандидатів. Це й зрозуміло, бо всі питання, пов'язані з внутрішніми справами незалежної держави, не можуть вирішуватися за участі громадян інших країн.

На цьому питання впливу на Віктора Ющенка з боку його дружини, колишньої співпрацівниці Державного департаменту та адміністрації президента США Katherine Clare, далеко не вичерпуються.

Давайте зазирнемо до декларації про прибутки та майно кандидата в Президенти України Віктора Ющенка. Виявляється, він фактично перебуває на повному утриманні у дружини - хатньої господині.

Прибуток Ющенка у 2003 р. становив 34 790 грн. 25 коп. (при цьому йому навіть довелося звертатися до Верховної Ради про матеріальну допомогу, яку він і отримав у розмірі 3 712 грн.). За цей же час Катрін, ніде не працюючи та ведучи домашнє господарство, отримала прибуток у розмірі 480 756 грн. 85 коп.

У Віктора Ющенка заробітна платня - 29 350 грн. 46 коп., а у його дружини «прибуток від підприємницької та іншої незалежної діяльності» - 363 955 грн.

Ющенко, згідно з декларацією, не має ані вкладів у банку, ані цінних паперів, а у Катрін - цінних паперів на суму 708 500 грн. та вкладів на суму 2 650 000 грн.

Мимоволі виникає запитання: а хто ж у домі господар? Як вчать найвпливовіші філософи сучасності «буття визначає свідомість», або простіше - хто платить, той і музику замовляє. А платить замість Віктора Ющенка, як виявляється, Катрін Клер.

Віктор Ющенко може обуритися та вимагати спростування. Тоді я запропоную новоспеченому кандидату і колгоспному бухгалтеру за фахом взяти калькулятора й розділити 34 790 грн. 25 коп. На 12 місяців. Це буде 2 899 грн. 19 коп., - трішечки більше, ніж 500 доларів. Але ж один лише виїзд щоранку на двох автомобілях («Мерс» останньої моделі та потужний «Джип») із двома водіями та 6-8 чоловік охорони потягне на дві місячні платні «надії нації».

Чи знайдеться якесь логічне пояснення у чергового представника «самовисуванця» від імені Ющенка (може, про позички колег або допомогу партій)?

Слід додати, що однією матеріальною перевагою залежність Віктора Ющенка від впливу дружини не обмежується. Вона перевершує його фахово та інтелектуально. Щоправда, Ющенко не втомлюється повторювати, який він «професіонал», та ці висловлювання, за сутністю - поезія. Проза життя полягає в тому, що професійність і «незалежна діяльність» його дружини цінується значно вище. У 2003 році - грошовою сумою майже $ 70 000. Ось тобі й хатня господиня!

Віктору Ющенкові такої суми за професійну діяльність ніколи не платили, та й не заплатять. Не взяли б і на роботу до KPMG: фахівці з бухгалтерського обліку сільського господарства СССР там не потрібні.

KPMG являє собою глобальну мережу фірм, які надають професійні послуги з питань аудиту, податкових та легальних ризиків, фінансової аналітики в більш ніж 750 містах 150 країн світу. На рахунках корпорації обертаються десятки мільярдів доларів.

Катрін Клер співпрацює з корпорацією вже понад десять років (заява щодо припинення діяльності безпідставна). У короткій біографії (Short Biography), наданій газеті «The Ukrainian Weekly» (2002. - March 17. - No. 11. - Vol. LXX), повідомлялося що, співпрацю з «KPMG Barents Group» Саtherine Chumachenko припинила в 2000 році, але звіт «Business Information Service for the Newly Independent States (BISNIS)» за лютий 2002 року в розділі «LEGAL AND LEGAL RELATED ENTITIES IN UKRAINE» містить такі відомості: «BARENTS GROUP, LLC (limited liability company - lawyers) Katherine Chumachenko, Country Manager. 5, Yaroslaviv Val, Kyiv, 01034, Ukraine. Tel: (380-44) 235-4766/4748; Fax: (380-44) 234-3983.

16 листопада 2003 року в газеті «USA TODAY» з'явилася публікація, в котрій повідомлялося, що корпорація KPMG «постала перед Сенатськими слуханнями» Конгресу США (KPMG faces Senate hearings). Як з'ясувалося в результаті довготривалого слідства, KPMG здійснювала «тиск» на податкову стратегію США «на користь купки багатіїв». Американський сенатор Карл Левін (Carl Levin) звинуватив фінансовий гігант KPMG у забезпеченні розробки «вкрай сумнівних податкових схем» (highly dubious tax schemes), через які «в тіні» (in shadow) опинилися 85 млрд доларів США ($ 85 billion sheltered) (USA TODAY. - 16.11.2003 р.).

Ду-уже цікавий епізод. Далі - ще цікавіше.

23 березня 1996 р. оприлюднено Розпорядження Кабміну України № 207-р «Про створення міжвідомчої робочої групи з питань координації робіт, пов'язаних з аналізом причин та наслідків існування «тіньової» економіки в Україні»:

- п. 1. - «Створити міжвідомчу робочу групу з питань координації робіт, пов'язаних з аналізом причин та наслідків існування «тіньової» економіки в Україні, у складі згідно з додатком»;

- п. 2.- «Затвердити заходи щодо аналізу причин та наслідків існування «тіньової» економіки в Україні (додаються)».

Серед цих заходів першим пунктом передбачалося: «Вивчення і узагальнення досвіду зарубіжних країн у визначенні обсягів «тіньової» економіки, аналізу сфери її поширення, шляхів легалізації та включення до системи оподаткування». Виконання цього завдання передбачало залучення фахівців USAID (KPMG Barents Group).

Хто б це міг подбати про участь фахівців USAID (KPMG Barents Group) у такій поважний справі? При тому, що регіональним менеджером KPMG Barents Group була Katerine Clare Chumachenko, а знайти її на той час можна було у приміщенні агропромбанку «Україна» за телефоном: 244-1623.

«Финансирование «Нашей Украины» не является примитивной, понятной для власти схемой», - похвалився найближчий «однодумець» Ющенка Олег Рибачук (інтернет-сайт «Фабрика аналитики Версии.com»). Не дивно. За наявності у «фінансистів-нашистів» найкращих світових фахівців з питань «вкрай сумнівних податкових схем».

Під завісу: «Збір інформації про погляди, риси характеру, звички, професійні навички, авторитет, зв'язки, кар'єру представників еліти держав і народів є однією з найважливіших галузей діяльності американських спецслужб. Не менш важливою вважається інформація про соціальну інфраструктуру, систему цінностей, вірування та інші соціальні характеристики. Але особливо цінуються в спецслужбах так звані «агенти впливу» (Олексій Лань. Віктор Ющенко: історія хвороби).

Діяльність цих агентів полягає в тому, щоб, використовуючи свої конфіденційні стосунки з лідерами тих чи інших держав, домагатися від них прийняття потрібних рішень. Це дуже важливе завдання, оскільки те, «яким чином Сполучені Штати управляють головними геостратегічними фігурами на євразійській шахівниці і розставляють їх, а також як вони керують ключовими геополітичними центрами Євразії, має життєво важливе значення для тривалої і стабільної провідної ролі Америки у світі» (Збігнєв Бжезинський. Велика шахівниця. (Панування Америки і його геостратегічні імперативи)).

Цілком слушно, що особливо Катрін Клер «приваблює програма «навчання лідерів».


Недостаточно прав для комментирования